Home Něco navíc Školy & Skupiny

Vedoucí skupin nebo školních výletů, rádi bychom vám ulehčili práci. Ať už jde o cokoli – hledání dobrého ubytování, slev nebo skvělých průvodců – jsme tady, abychom vám s plánováním pomohli. Pokud má vaše skupina více než 21 členů (včetně vedoucího), rádi vás překvapíme speciální skupinovou slevou. S námi je to jiné! 

brozura_mail_hm_gl_01_3.pdf pdf  
682 kB

Pro specifické zájmové skupiny jsme připravili následující tematické balíčky:

Věřte nevěřte
Říká se, že na každém šprochu bývá pravdy trochu; pražské legendy a mýty pravidlo potvrzují. A to nejen povídačkami z dob středověku, ale i fakty a činy lidí z doby nedávné, doby komunismu a sametové revoluce. Při procházkách klikatými pražskými uličkami lze vzpomenout na různé příběhy, které jsou možná pravdivé a třeba vůbec ne. Vezměte svou skupinu a objevte společně Prahu právě prostřednictvím příběhů. Mýty, pravdy i tajemství Prahy budou na této túře odhaleny… Existoval Golem? Proč se označovaly budovy symboly a domovními znameními a ne čísly? Jaká jsou tajemství gotických katakomb? Proč jsou všechny domy na Staroměstském náměstí jiné? Součástí programu je i legendární středověká hostina v Dětenicích.

Pro více informací nás kontaktujte na info@greenlemon.cz nebo +420 226 200 117.

Před a za oponou
Výlet do divadla je zážitek pro všechny. S naším balíčkem se vaše skupina podívá do hlubin divadelního světa. Dozvíte se o historii Stavovského divadla a prozkoumáte i jeho zákulisí. V Černém divadle si členové vaší skupiny vyzkoušejí, jak to doopravdy při představeních chodí (rozdělí se do dvou menších skupinek; jedna zazáří oblečena v černém v záři UV světel, druhá jí bude fandit z publika a následně se vystřídají). Jen s námi si vaše skupina navíc prohlédne a vyzkouší vést sedmikilové loutky z Kabinetu loutek Národního muzea v Českém Krumlově a nahlédne do zákulisí divadla Don Jovani.

Pro více informací nás kontaktujte na info@greenlemon.cz nebo +420 226 200 117.

Ve zdravém těle zdravý duch
Ne každý den máte příležitost se seznámit a zalézt si se světovou šampiónkou v ledolezení Lucií Hrozovou. Kromě toho se navíc proběhnete historickým centrem Prahy, zajezdíte si na nejdelším motokárovém okruhu v Evropě nebo na raftech sjedete jeden z vltavských kanálů. Balíček je ideální pro skupiny, které mají rády adrenalin, a skupiny, které chtějí zažít město jinak. Je to jako včera, kdy do ulic a parků vyběhli první nadšenci. Je jasné, že Praha je kromě města historického, městem dynamickým. Současná Praha zažívá boom: běh a jízda na kole do práce. Kdo se přidá?

Pro více informací nás kontaktujte na info@greenlemon.cz nebo +420 226 200 117.

Zvuk Prahy
Každé město má svůj zvuk a Praha není výjimkou. Tento balíček vás s Prahou seznámí, jak ji slyšíme – tramvaje jedoucí podél Vltavy, tikot Orloje, troubící auta, cinkání půllitrů, klapot bot Hradní stráže a tóny linoucí se z pražských divadel. S námi prozkoumáte zvuky všední i nevšední, tedy umělecké. Berg Orchestra převádí zvuky, které běžně slýcháme, do tónů pomocí předmětů, jež máme kolem sebe. Praha a její klasická hudební scéna je po vídeňské nebo Mozartově Salzburgu jednou nejznámějších v Evropě a je populární dodnes. A právě vaše skupina má šanci seznámit se s jedním z jejích zástupců, výjimečným skladatelem a dirigentem Varhanem Orchestrovičem Bauerem, který se proslavil například frakem připomínajícím českou vlajku nebo hudebním doprovodem pro Goyovy přízraky Miloše Formana.

Pro více informací nás kontaktujte na info@greenlemon.cz nebo +420 226 200 117.